Jak zrobić film z lotu ptaka bez helikoptera

spraying-sugar-cane-2746350_640.jpg, Dec 2020

Jeśli nie mamy samolotu, helikoptera, a przynajmniej szybowca, nakręcenie filmu z góry jest dość skomplikowanym zadaniem. Chyba że używamy do tego quadkoptera. Ten specyficzny czterośmigłowy model helikoptera zapewnia stabilny lot, oryginalne filmy i akrobacje, które niekoniecznie są możliwe w przypadku większych maszyn.

Drony to idealne urządzenia do przewożenia niewielkich ładunków. Im doskonalsze sterowanie wielowirnikowcem w powietrzu, tym większa szansa na doskonały film. Jednak do tego potrzebny jest aparat o bardzo małych wymiarach. W tej chwili nie ma potrzeby stosowania kamery płytowej, ale jest to już wypróbowane i przetestowane rozwiązanie i polecam to rozważyć.

Quadrocopter może być sterowany za pomocą specjalnego pilota. Osoby, które cenią innowacje techniczne, mogą wypróbować aplikację na smartfony, aby uzyskać bardziej wyszukane modele. Umożliwia między innymi kontrolę wysokości naszej maszyny nad ziemią oraz obserwację jej lotu.

Pamiętaj, że zwykły quadkopter ma ograniczony czas działania. Możemy cieszyć się Twoim lotem nawet do piętnastu minut. Następnie akumulator należy wymienić na w pełni naładowany. Planując dzień zdjęciowy powinniśmy to uwzględnić. Części zamienne warto też dokupić do dodatkowych śmigieł do quadkoptera. W niektórych przypadkach możliwy jest inny tryb lotu, czasami pomaga w pracy. Jeśli któreś ze śmigieł jest uszkodzone, nie należy od razu wracać do domu.

Add ping

Trackback URL : https://nowosci.kronikii.pl/index.php?trackback/3

Page top